VI edycja Programu Edukacji Ekonomicznej04.08.2006

VI edycja Programu Edukacji Ekonomicznej

04.08.2006

RUSZA NABÓR DO 6 EDYCJI PROGRAMU EDUKACJI EKONOMICZNEJ

PAKIET WRZEŚNIOWY

REJESTRACJA SZKÓŁ POPRZEZ SRTRONE

www.pakietwrzesniowy.pl/ankieta

DO 8 WRZEŚNIA 2006

Fundacja KOMANDOR zaprasza do udziału w ogólnopolskim programie edukacyjnym PAKIET WRZEŚNIOWY opracowanym we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz Ministerstwem Gospodarki.

Pakiet Wrześniowy jest całorocznym programem zajęć pozalekcyjnych przygotowanym specjalnie dla gimnazjalistów.

Celem programu jest upowszechnienie podstawowych zagadnień związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej w sposób przystępny i atrakcyjny dla młodzieży szkolnej w wieku gimnazjalnym.

Podczas zajęć Pakietu Wrześniowego uczestnicy zapoznają się z podstawową wiedzą ekonomiczną oraz wykonują szereg działań praktycznych, dzięki którym uczą się przedsiębiorczości.

Drugim istotnym celem programu (i zarazem misją fundacji) jest komputeryzacja szkół. Aby osiągnąć wyznaczony cel, Fundacja Komandor zrezygnowała z przygotowania podręcznika w formie książkowej na rzecz multimedialnie opracowanych lekcji. Uczestnicy programu otrzymują bezpłatnie zestaw płyt CD-ROM z zapisem trzydziestu 20min. lekcji do odtwarzania podczas zajęć wraz serią proponowanych zadań, do wykonania których niezbędne są narzędzia informatyczne i Internet. Dla szkół nieposiadających komputerów, Fundacja stworzyła mechanizm dający możliwość dofinansowania szkolnych pracowni internetowych (więcej informacji na ten temat na stronie www.fundacja.komandor.pl). Lekcje multimedialne zostały wpisane na oficjalną listę środków dydaktycznych zalecanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Głównym zadaniem uczestników programu jest stworzenie i zarządzanie miniprzedsiębiorstwem; w trakcie zajęć uczniowie wyznaczają sobie role – stanowiska w firmie – a następnie wspólnie opracowują m.in. zakres działalności firmy, strategię marketingową, tworzą logo i stronę internetową firmy. Ważnym elementem pracy jest współdziałanie przy realizacji projektu z lokalnymi przedsiębiorcami.

Wyniki pracy na poszczególnych etapach funkcjonowania miniprzedsiębiorswa są poddawane ocenie. Najlepsze miniprzedsiebiorstwa Fundacja zaprasza pod koniec roku szkolnego na Konkurs Wiedzy Gospodarczej, który wyłoni i nagrodzi najbardziej przedsiębiorczych gimnazjalistów.

Zajęcia Pakiet Wrześniowy są prowadzone przez nauczycieli szkolnych przeszkolonych przez Fundację. Nauczyciel związany z programem otrzymuje wszelkie materiały dydaktyczne; ponadto ma możliwość kontaktowania się z konsultantem -– pracownikiem Fundacji -- w każdej sprawie związanej z nauczaniem.

Pakiet Wrześniowy sukcesywnie zyskuje uznanie w szkołach w całej Polsce – obecnie, po 5 latach działania programu, już ponad 500 szkół uczestniczy w Pakiecie Wrześniowym. Fundacja Komandor prowadzi również program stypendialny, z którego korzystają uczestnicy programu – uczniowie odnoszący bardzo dobre wyniki w nauce. Ponadto, za pośrednictwem Fundacji, szkoły mogą ubiegać się o darowizny finansowe i rzeczowe.

Działalność na rzecz upowszechniania edukacji ekonomicznej została doceniona przez niezależny instytut, który przyznał Fundacji tytuł ,,Dobroczyńcy Roku” w czerwcu 2006r.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w programie prosimy o wypełnienie ankiety zgłoszeniowej, która znajduje się na stronie internetowej www.pakietwrzesniowy.pl/ankieta a następnie wysłać ankietę on-line lub na adres emaliowy: ankieta@komandor.pl, ewentualnie na adres pocztowy Fundacji Komandor, Warszawa 01-381, ul. Powstańców Śląskich 5.

W dalszej kolejności prosimy nowych uczestników programu o sprawdzenie czy gimnazjum zostało zarejestrowane w bazie Fundacji na stronie www.pakietwrześniowy.pl/zgłoszone_szkoły . Po zarejestrowaniu nowi uczestnicy Pakietu Wrześniowego otrzymają drogą elektroniczną (na adres wskazany w ankiecie) potwierdzenie rejestracji wraz z loginem i hasłem, co umożliwi uzyskiwanie on-line dalszych informacji o Pakiecie Wrześniowym i szkoleniach.

Dodatkowych informacji o zasadach naboru do programu udzielają pracownicy Fundacji pod numerem 0-22 666 22 88.

metryczka


Wytworzył: UG (4 sierpnia 2006)
Opublikował: Maciej Pikuła (4 sierpnia 2006, 09:13:18)

Ostatnia zmiana: brak zmian
Liczba odsłon: 915